Regulamin pobytu ze zwierzętami

Podstawowym warunkiem przyjęcia pod nasz dach zwierzęcia jest zgłoszenie przyjazdu Gościa ze zwierzęciem w momencie rezerwacji.

Z troski o bezpieczeństwo naszych Gości oraz innych zwierząt przebywających na terenie domu nie przyjmujemy zwierząt agresywnych lub w inny sposób im zagrażających. W domu mogą przebywać tylko zwierzęta domowe o masie do 10 kg. Mamy prawo odmówić przyjęcia zwierząt powszechnie uznawanych za groźne lub agresywne, w tym gadów, pajęczaków oraz psów ras: amerykański pit bull terier, dog z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, tosa, rottweiler, akbash dog, anatolian karabash, moskiewski stróżujący, owczarek kaukaski (rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 roku w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne).

W przypadku nieuprzedzenia o towarzyszących Gościom zwierzętach możemy nie zapewnić wolnego pokoju i nie wyrazić zgody na pobyt zwierzęcia. Zaliczka nie będzie zwracana w takiej sytuacji.

Pobyt zwierzęcia jest uwarunkowany posiadaniem jego książeczki zdrowia z aktualnymi szczepieniami i poświadczeniem odrobaczenia.

Ze względów bezpieczeństwa zwierzę powinno posiadać smycz, obrożę, kaganiec, klatkę – w zależności od gatunku zwierzęcia.

Zwierzęta mogą przebywać w domu w wyznaczonych strefach, w szczególności zabrania się wprowadzania do jadalni.

Opłata za pobyt zwierzęcia wynosi 20 zł za dobę.

Hałas i zakłócenia

Zwierzę przebywające na terenie domu nie może przeszkadzać innym Gościom. Prosimy się upewnić, że Państwa pupil nie powoduje hałasu, szczególnie w nocy.

W przypadku uzasadnionych skarg ze strony innych Gości zastrzegamy sobie prawo do odmówienia Państwu dalszego pobytu.

W sytuacji uzasadnionego podejrzenia, że pozostawione samo w pokoju zwierzę zakłóca pobyt Gości, niszczy mienie bądź może spowodować sytuację zagrożenia dla siebie, osób lub innych zwierząt, będziemy zmuszeni się skontaktować z właścicielem w celu rozwiązania problemu. Jeśli kontakt będzie niemożliwy, zastrzegamy sobie prawo wejścia personelu do pokoju – również z ewentualną pomocą odpowiednich służb – i usunięcia zwierzęcia. Wszystkie koszty wynikłe z powyższych czynności pokrywa właściciel zwierzęcia.

Higiena i czystość

Właściciel zwierzęcia odpowiada za sprzątanie po nim – w pokoju, częściach ogólnodostępnych, jak również na terenie otaczającym dom.

Właściciele kotów muszą posiadać kuwetę z piaskiem i opróżniać ją do plastikowej torby, którą następnie będą wyrzucać do wskazanego przez nas pojemnika.

Prosimy o niewpuszczanie zwierząt na łóżka i kanapy. Należy zapewnić im własne legowisko.

Sprzątanie pokoju, w którym przebywa zwierzę, odbywa się wyłącznie w obecności jego właściciela.

Odpowiedzialność

Właściciel zwierzęcia odpowiada za wszelkie spowodowane przez nie szkody i zanieczyszczenia i jest zobowiązany do pokrycia kosztów ich usunięcia. Dotyczy to mienia zarówno domu, jak i innych Gości.

Zwierzę musi pozostawać pod nadzorem właściciela przez cały czas pobytu na terenie części wspólnych.

Psy muszą być wyprowadzane na smyczy i w kagańcu, pod opieką właściciela bądź osoby upoważnionej.

O nas
Zapraszamy do Lawendowego Wińca, przytulnego pięciopokojowego domu położonego w sercu Mazur Zachodnich, w miejscowości Winiec, 8 km od Miłomłyna w powiecie ostródzkim.
Obserwuj nas
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram